oddíly: lední hokej, nohejbal, stolní tenis, volejbal, všestrannost

Volba pálky

Doporučuji hrát sestavenou pálkou. Potřebuješ dřevo, dva potahy a ochrannou pásku. V obchodě ti pálku sestaví zdarma při koupi dřeva a potahů. Kombinací dřev a potahů jsou tisíce, není možné je všechny vyzkoušet a bylo by to také zbytečné. Pro rozvíjejícího se hráče je vhodné tužší dřevo kategorie ALL a měkké hladké univerzální až útočné potahy bez přelepovacího efektu. Je vcelku jedno od jakého známého výrobce.

Úchop pálky – https://www.pingskills.com/table-tennis/strokes-and-technique/shakehand-and-penhold-grip/

Chyby při výběru: Volba dřeva a potahů vyžadující vynikající techniku – např. karbonové dřevo a rychlé útočné potahy nebo nevhodně zvolené potahy ke dřevu, například měkké potahy a měkké dřevo spolu nemusí dobře fungovat. Snaha zakrýt nedostatky v technice materiálem (tráva, antispin) je další chybou.

Čím jsi pomalejší, tím pomalejší pálku potřebuješ. Nemáš-li techniku úderu zvládnutou a děláš-li technické chyby, potřebuješ opět pomalejší dřevo a potahy tj. s vysokou kontrololou. Základem stolního tenisu je vrátit míček na soupeřovu polovinu stolu častěji, než on vrátí míček na tu tvou. Tak proč dávat soupeři výhodu v tom, že budeš hrát s rychlou pálkou, kterou nezvládáš. Stejné platí i pro případ, že hráješ s trávou nebo antispinem jen z důvodu, že nezvládáš techniku úderů, zastavíš se ve zlepšování a nakonec tě všichni porazí. S trávou a antispinem mohou hrát mladí hráči potom, co zvládnou pohybovou a úderovou techniku a mají pro tento styl hry vrozené předpoklady. Starší a již pomalejší hráči volí tento materiál, aby zpomalili hru a získali více času, to je správně.

Příklady sestavené pálky pro hráče regionální úrovně:

Univerzální až obranná hra (pro začátečníky a děti, vynikající kontrola, odpouští chyby)

Dřevo Andro Kinetic Supreme ALL, potahy Andro Shifter Powersponge BH i FH 1,5(1,7) mm.

Univerzální hra (výborná kontrola, pro zdokonalení techniky topspinových úderů, odpouští chyby)

Dřevo Andro Kinetic Supreme ALL, potahy Andro Shifter Powersponge BH i FH 1,9 mm.

Univerzální až útočná hra (rychlé a spinové, odpouští drobné chyby, výborná kontrola)

Dřevo Andro Kinetic Supreme ALL+, Potahy Andro Shifter Powersponge BH i FH 1,9 mm.

 

Více zde: https://stolnitenistrebon-mladez.webnode.cz/uzitecne-informace/volba-palky/

pošli tento text dál


přidat komentář