oddíly: lední hokej, nohejbal, stolní tenis, volejbal, všestrannost

PRŮVODCE PADĚLKY VÝROBKŮ BUTTERFLY

Rádi bychom Vás v krátkosti upozornili na padělané výrobky firmy BUTTERFLY. Čas od času se totiž objeví nekvalitní produkty, především z Číny, které mohou být označeny za padělky. Není vždy snadné od sebe rozeznat takovéto padělky od originálního zboží a proto si přečtěte následujícího průvodce, který vám v tom pomůže.

Nejsnazší a nejbezpečnější cestou k originálním výrobkům BUTTERFLY je zakoupení u výhradního dovozce pro ČR firmy STEN marketing a jeho obchodů Vše na stolní tenis nebo na e-shopu. Firma Butterfly zodpovídá pouze za výrobky zakoupené zde

Vodítko č. 1: Cena

Buďte opatrní při objednávání zboží z jiných eshopů (hlavně zahraničních). Toto zboží, občas drasticky zlevněné, nemusí být pravé.

Vodítko č. 2: obal produktů Tenergy

Links Original - Rechts Fälschung

Originál vlevo, padělek vpravo

Original left - fake right

Originál vlevo, padělek vpravo

 

Výrobky Tenergy jsou na profesionální úrovni dobře zavedené a jako takové jsou často kopírovány a padělány. Kopie potahu a jeho obalu však nikdy nedosahuje kvalit originálů.

Na obrázku vidíme vpravo padělek. Má jednodušší obal bez holografického loga a nálepky v pravém horním rohu. Nálepka a jednodušší obal jsou jasnými známkami, že se jedná o padělek.

Na druhém obrázku vidíme chybějící šev na zadní straně obalu, který slouží jako další důkaz padělku.

 

 

 

Vodítko č. 3: Barva houby

Original Tenergy

Originální Tenergy

Fake Tenergy

Padělané Tenergy

 

Potahy Tenergy mají typickou houbu, která je jedinečná svou kvalitou, vlastnostmi a oranžovou barvou – na obrázku vlevo vidíme originál, vpravo je padělek, jehož houba je tvrdá a žlutá. Žlutá houba na potazích Tenergy je vždy jasnou známkou padělku.

 

 

 

 

Vodítko č. 4: Tenergy s ochrannou fólií? A co znamená tohle logo?

4 - folie

Falešné Tenergy s ochrannou fólií

Povrch potahu Tenergy je přilnavý a nepotřebuje žádnou ochrannou fólii. Některé padělky se občas objevují s ochrannou fólií (viz foto výše).

Ta svědčí o jejich nepravosti. Originální výrobky se ve fólií nikdy nedodávají.

Další známky padělání si můžeme všimnout při bližším prozkoumání spodní části gumy. Když porovnáme originální gumu s padělanou, všimneme si nadbytečné rýhy pod logem v místě, kde se guma rozšiřuje pod úroveň tisku (viz padělek vlevo).

Na originále žádná taková rýha není (viz. obrázek vpravo).

original Tenergy

Originální Tenergy

fake Tenergy

Padělek – rýha pod logem navíc

 

 

 

 

 

 

Vodítka na prknech

Buďte opatrní, nepravé výrobky je někdy těžké poznat, pokud jde o prkna. Padělky jsou často méně kvalitní, ale chce to bystré oko, aby je člověk poznal. Lépe to jde až při hře, kdy se vždy projeví, že padělaná pálka nedosahuje jedinečných kvalit dřev BUTTERFLY.

Links die Fälschung, rechts das Original (Zhang Jike FL)

Padělek vlevo, originál vpravo

 

Odlišná barevnost

Na obrázku vidíme originální pálku Zhang Jike FL (napravo) a padělek (nalevo). Nepravá pálka je lehčí (vinou levné dýhy) a neladí na ní barvy (modrá na rukojeti a nápisu je tmavší). Nápis samotný je mírně nakloněný.

 

Spodní známka

IMG_1011

Falešná známka vlevo, pravá vpravo

Obrázek výše slouží jako ukázka nepoctivé řemeslné práce. Falešná známka (nalevo) je méně propracovaná a je na spodek rukojeti pouze přilepena. Pravá známka (napravo) je vyrobena z broušeného hliníku a je pevně zapuštěna na rukojeti.

Herní vlastnosti (zjistíte až při hře)

Padělky se někdy špatně poznají. Následující příklad ukazuje prkno Zhang Jike Super ZLC, které reklamoval zákazník zklamaný jeho vlastnostmi. Falešné dřevo může sice vypadat dobře, ale v porovnání s pravým se zdá poněkud „bez života“. Prkna Butterfly se totiž skládají z různých ručně vybíraných dýh, které jsou speciálně navrženy tak, aby společně vytvářely vlastnosti a charakter každé jednotlivé pálky. Padělek tohoto efektu nikdy nedosáhne.

gefälschtes Holz - unbekannte Seriennummer

Padělek s neexistujícím výrobním číslem

 

Sériové číslo

Na každém originálním prknu BUTTERFLY vyrobeném v Japonsku je sériové číslo. To obsahuje informace o datu výroby a parametrech. Jakýkoli certifikovaný partner nebo prodejce Butterfly je schopen ověřit pravost sériového čísla. Sériové číslo na obrázku vlevo je falešné – takové číslo neexistuje.

 

 

 

Nápis nebo nálepka? Prozkoumejte grafický design

Original Zhang Jike Super ZLC

Originál Zhang Jike Super ZLC

Gefälschtes Zhang Jike Super ZLC

Padělek Zhang Jike Super ZLC

 

 

Na falešných prknech je místo nápisu často použita jen nálepka. Nápis je navíc často nakloněný (jako na obrázku). Na originálních pálkách jsou nápis i grafika vytištěny na pálku.

 

 

 

 

 

Vodítka k padělkům oblečení a obuvi

Zde se zaměříme na řemeslnou kvalitu provedení a na použití loga BUTTERFLY.

Vpravo vidíme originály bot Lezoline Sonic. Vlevo vidíme padělky. Všimněte si lehké vybledlosti barev a nepatrně jiného použití loga na jazyku bot. Konkrétně tyto padělky je poměrně těžké rozeznat na první pohled.

püb_918_butterfly 001

Padělaná obuv

IMG_1013

Originální boty Lezoline

 

 

 

 

 

 

 

 

…ale při bližším pohledu vyjdou rozdíly najevo. Logo na straně boty je nakloněné a špička bot je ohnutá nahoru. Všimněte si také, že jazyk boty není na padělcích vidět.

IMG_1009

Originální obuv

 

gefälschte Schuhe

Padělek

gefälschter Schuh - schräges Logo

Padělek se špatným logem

 

 

 

 

 

Oblečení lze padělat mnoha způsoby. Jistý způsob, jak rozeznat falešné zboží je všimnout si nekvalitního designu mikrovláken, který nikdy nedosahuje standardu BUTTERFLY. Výsledkem použití materiálu podřadné kvality je jiný pocit z oblečení. Je těžké, povislé a z materiálu, který nedýchá a je nepříjemný pro pokožku.

Dalšími indikátory padělků jsou použití loga a nečisté nebo méně kvalitní švy, jako vidíme na obrázku.

V případě dotazů či pochybností nad pravostí zakoupených produktů nás neváhejte kontaktovat e-mailem na: info@stenmarketing.cz

püb_974 017

Padělek se špatnými švy.

Zdroj: https://cz.butterflymag.com/2017/05/pruvodce-padelky/

 

pošli tento text dál


přidat komentář