oddíly: lední hokej, nohejbal, stolní tenis, volejbal, všestrannost

MÍČEK G40+ NABÍRÁ OBRÁTKY

Už je to více jak rok, co firma Butterfly představila míček G40+ ***. V současnosti je k dispozici po celém světě. Ve světě profesionálního stolního tenisu se G40+ *** používá už téměř dva roky a chválí ho jak profesionálové, tak amatéři.

Vedoucí prodeje firmy Butterfly Sebastian Rangs říká:

„Nesporná kvalita byla určitě jedním z hlavních důvodů, proč byl profesionály, amatéry i kluby přijat mezi ostatní plastové míčky. Míček Butterfly G40+ *** se v mnoha klubech stal hlavním typem míčku používaným na závodech.

Profesionálové chválí

Butterfly G40+ *** se stává stále populárnějším u mnoha evropských špičkových klubů a na  mezinárodních akcích.

Po světových juniorských šampionátech (v roce 2015 a 2016) se francouzská stolní tenisová federace po řadě testů rozhodla udělat z G40+ *** soutěžní míček ve všech národních vrcholových soutěžích francouzské federace stolního tenisu (FFTT), a to na příští 4 roky. Navíc to byl také oficiální míček na loňském Evropském TOP 16 v Antibesu.

Čím je G40+ *** tak zvláštní?

U běžných míčků se na různých místech mění tloušťka materiálu – nejvíce mezi švem a póly, kde je míček nejsilnější a v ostatních částech, kde je slabší. Tato nerovnoměrnost způsobuje nerovnoměrnou tvrdost povrchu. Po zásahu se tedy míček nerovnoměrně odráží od stolu.

 

Nerovnoměrná tvrdost způsobená nerovnoměrnou tloušťkou materiálu stojí také za nekonečnými problémy s plastovými míčky. Ty velmi často praskají a ničí se.
Míček Butterfly G40+ je jiný.

Nový výrobní proces umožňuje přesné tvarování syntetického materiálu a vytváří tak dokonale kulatý míček s rovnoměrnou tloušťkou stěny. Výsledkem je, že míčky G40+ mají rovnoměrnou tvrdost na všech místech povrchu a stejnoměrný odraz, o dlouhé výdrži ani nemluvě. Rovnoměrné odrážení míčku znamená citelně méně tzv. „malých chyb“ a umožňuje mnohem přesnější hru.

 

Zdlouhavé loučení s celuloidem

Sebastian Rangs

Sebastian Rangs

Sebastian Rangs, zodpovědný za distribuci v Evropě, je spokojen s výkonem míčků, které se vyrábějí v Německu. Přiznává, že míček čelí zcela jiným výzvám než požadavkům na kvalitu:

„Pokud jde o použitý materiál a výrobní proces, míček Butterfly G40+ je produkt nejen nový, ale opravdu inovativní. Jeho hrací vlastnosti jsou jedinečné a trochu odlišné jak od míčků celuloidových, tak od běžných plastových. Hlavní výzvou tak není konkurence, ale spíše očekávání některých hráčů.“

Zdá se, že řada amatérských hráčů očekává, že nové míčky budou reagovat přesně tak, jako ty staré. Tak to ale není. Hráči musí být otevřeni malým změnám ve své hře. Trvat na tom, že se všechno bude dělat stejně jako v minulosti, nikam nevede. Profesionální hráči již svou hru přizpůsobili, protože si rychle uvědomili, že návrat k celuloidovým míčkům se nekoná.

 

Pro náročný trénink MASTER 40+

Když už mluvíme o tréninku: Jelikož někteří ostatní výrobci stále požadují, aby hráči trénovali s drahými míčky, firma Butterfly nabízí cenově výhodnou alternativu. Tréninkový míček MASTER 40+. Pokud jde o kvalitu, neexistuje žádný rozdíl mezi tréninkovými míčky a soutěžními míčky G40+ ***.  Nižší cena je spíše výsledkem rozhodnutí Butterfly neusilovat o  certifikace ITTF na úrovni míčků MASTER 40+. Ta totiž, když se to vezme kolem a kolem, není pro tréninkový míček nutná. Pokud jde o kulatost a celkovou kvalitu, míček MASTER 40+ má stejné vlastnosti jako G40+ ***.

 

Snadný a dostupný EASY BALL 40+

Řadu plastových míčků vyrobených v Německu doplňuje EASY BALL 40+. Je zaměřený hlavně na rekreační hráče, kteří hledají opravdu snadný způsob, jak hrát stolní tenis. Jeho kulatost a trvanlivost dělají z  EASY BALL vhodný míček pro začátečníky, ale je také vhodný pro zásobník nebo trénink s robotem pro mladé hráče v klubech.

Kompletní nabídku plastových míčků BUTTERFLY naleznete zde:
https://www.vsenastolnitenis.cz/cz/micky?znacka=butterfly&material=plast

Z angličtiny přeložil Mirek Tichý.

Zdroj: https://cz.butterflymag.com/2017/05/micek-g40-nabira-obratky/

pošli tento text dál


přidat komentář