oddíly: lední hokej, nohejbal, stolní tenis, volejbal, všestrannost

Čištění pálky

Někdy rozhodne o výsledku zápasu i taková věc jako je čištění pálky. Hrací prostory pro zápasy regionální úrovně nejsou špičkové haly se stabilním prostředím, někdy je dost vysoká relativní vlhkost a nestálá teplota. A když ještě těsně před každým zápasem očistíš potahy čističem dojde vlivem jeho odpařování k jejich ochlazení a potahy se následně rosí (“potí”) dokud se jejich teplota nevyrovná s okolní. Totéž se může stát, když příjdeš do herny později a pálka se nestačí ohřát na teplotu v herně. Opakem nadměrného čištění potahů je jejich nečištění. Potahy je třeba čistit, aby si udržely stejné herní vlastnosti a kontrolu. Potah plný prachu a jiných nečistot nemůže dobře fungovat. Čistit je třeba hladké i vroubkované potahy po každém tréninku nebo zápase čističem na potahy a houbičkou. Vroubkované potahy (trávy a sendviče) se navíc čistí i mezi vroubky a to nejlépe extra měkkým rovným kartáčkem na zuby (dětský) a vlažnou vodou s kapkou jaru a potom jen čistou vodou. Vroubkované potahy doporučuji kartáčkem čistit 1x za týden až dva.

Antitopspinový potah s nulovým spinem  je třeba pravidelně čistit speciálním čističem určeným pro tento druh potahů. V žádném případě nepoužívej čističe určené pro softy. Taky houbička musí být vyhrazena jen na čištění anťáku. Klasické anťáky, které mají spin lze čistit stejně jako softy.

Doporučuji potahy pálky očistit doma po tréninku nebo zápase a pálku nechat na bezpečném místě mimo pouzdro pořádně oschnout (oschne taky zapocené držátko) a pak uložit do pouzdra. Těsně před tréninkem a zápasem nebo v jejich průběhu pálku raději nečisti (ledaže jsi to neudělal doma). Pokud ti to nedá a pálku očistíš i mezi jednotlivými zápasy, dbej na to aby, do dalšího zápasu bylo dost času na oschnutí a “aklimatizaci” pálky. Pálku je třeba taky častěji čistit při téninku s novými míčky.

pošli tento text dál


přidat komentář