oddíly: lední hokej, nohejbal, stolní tenis, volejbal, všestrannost

Volejbalový klub v Mníšku pod Brdy znovu ožívá

Volejbalisty z Mníšku pod Brdy elán neopustil, ani po společném dvouapůlletém soužití, kdy byla započata novodobá historie volejbalového klubu TJ Sokol Mníšek pod Brdy. Více o letošní sezóně a stále vyšších cílech jednotlivých prozrazuje za mníšecké volejbalisty Kamil Virág.

Volejbalisté z Mníšku pod Brdy mají pro letošní sezónu jasné cíle. Chcete se k nim přidat? (foto: Kamil Virág)

Snažíme se nezahálet. Bohužel jsou zde věci, které se nás dotýkají, věci, které jsou pro všechny nepříjemné a ovlivňují nás. Já věřím, že se s nimi naučíme žít, nebudeme si stěžovat a raději se podíváme s optimismem do dalších volejbalových let, které jsou před námi.

Během krátké doby se nám v Mníšku podařilo vzkřísit mužský oddíl, který zahájil 3. soutěžní ročník. Co nám všem udělalo velkou radost v našem oddíle v letošním roce je, že jsme oživili i ženský oddíl, který trošku divoce, ale přesto zahájil letos první soutěžní ročník 2021/2022. A co víc. Snažíme se o třetí smíšený oddíl mužů a žen. Ten se sice rodí trošku bolestivěji, ale vypadá to, že se zrodil a za to jsem rád.

Smíšený volejbalový oddíl mužů a žen si vzali pod svá křídla naši veteráni Jan Černý a Petr Kasl. A jako správní sokolové jdou svým elánem a chutí příkladem mnohem mladším sportovcům. Za což jim patří velké poděkování.

Mníšecké volejbalistky bodují!

Ženský volejbalový oddíl jsme v červenci zaregistrovali a 28. srpna jsme už odehráli první zápasy. Děvčata se stmelila během krátké doby, jsou moc šikovná a zodpovědná. Z osmi zápasů pět vyhrála, což je perfektní a jsou na 3. místě v tabulce naší skupiny.

Za to patří dík nepostradatelné kapitánce a blokařce Kateřině Smělé, nekompromisní smečařce Tereze Kašparové, hbité nahrávačce Veronice Trojanové, pro tým nesmírně důležité smečařce Lence Pivokonské, bojovné blokařce Daně Starcové, stále zlepšující se blokařce Markétě Havlíčkové, velezkušené univerzálce Saši Tesařové, malé ale šikovné smečařce Tereze Slámové, v životní formě hrající smečařce Lence Jandové, soustředěné smečařce Gabriele Galbavě, univerzální nahrávačce Sylvě Lysé a studentce Denise Marečkové.

Jistě uznáte, že pro každého trenéra je radost trénovat takovéto hráčky. Cíl u děvčat máme hodně těžký. Umístění do 6. místa, tak uvidíme.

Jak dopadli muži v loňské sezóně?

Mužský volejbalový oddíl TJ Sokol Mníšek pod Brdy ukončil v červnu tuto zvláštní covidovou sezónu, kdy nikdo nepostupoval a ani nesestupoval ve všech soutěžích.

Kluci po krátké květnové přípravě naskočili přímo do play-off a dohráli sezónu 2020/2021. A zde si nevedli vůbec špatně. Celkově jsme skončili o dvě příčky lépe než v sezóně 2019/2020 (10. místo) a to na 8. místě ze 17. účastníků.

Volejbalový klub z Mníšku pod Brdy si klade stále vyšší cíle

I když jsme ryzí amatéři, tak si náš oddíl stále klade vyšší cíle reálné v naších možnostech. Do nové sezóny 2021/2022 jsme si dali za úkol u mužů také umístění do 6. místa.

A přátelé, to se nám zatím daří. Po první polovině soutěže bodově šlapeme nejlepšímu týmu naší skupiny Berounu na paty. V tabulce jsme na druhém místě, což nám zatím zajišťuje naše cílové umístění. Věřím, že se nám povede i druhá polovina soutěže.

Druhá polovina soutěže začíná v dubnu mužům i ženám v roce 2022.

Poděkování za skvělé volejbalové výkony a podporu

Za výkony v této sezóně musím poděkovat těmto mužům: Milan Blahož (kapitán, nahrávač), Jan Kašpar (předseda oddílu, universál), Jan Čepera (blokař), Jan Matys (smečař), Michal Elčkner (smečař), David Liday (blokař), Jakub Janeček (libero), Lukáš Bělohlávek (smečař), Slávek Kubař (blokař), Jan Hrdlička (smečař), Ondřej Forsterevicz (smečař), Kamil Virág (smečaři), Tim Pulsmeier (blokař).

Neméně důležití jsou pro nás fanoušci. Jsme moc rádi, že nás chodí povzbuzovat naši bývalí sokolíci, volejbalisté, kteří se snaží navodit dobrou atmosféru při domácích zápasech. Děkujeme.

Chceš se přidat a hrát s námi?

Také bych chtěl pozvat do našeho oddílu nové volejbalisty muže i ženy, kteří si chtějí zahrát soutěž. A ti, kteří nemají ambice hrát soutěže, pro ně máme družstvo Honzy a Petra. Není důvod se bát a nezkusit to!

Kontakt:

Tělocvičná jednota Sokol Mníšek pod Brdy

  • Lhotecká 1535 (venkovní ZŠ Mníšek pod Brdy, ulice Nádražní)

Kamil Virág

pošli tento text dál


přidat komentář