oddíly: lední hokej, nohejbal, stolní tenis, volejbal, všestrannost

Úspěch mníšeckých hráčů v Obecnici

 

 

pohár za 2. místo v jednotlivcích

 

Ve čtvrtek 30.12.2021 se den prřed Silvestrem po roční přestávce opět konal tradiční turnaj registrovaných hráčů. Sešlo se celkem 34 hráčů. Původně měla mníšecká výprava čítat výpravu jednoho auta, 4-5 hráčů. Nakonec na turnaj v ranních hodinách vyrazila dvojice Marek Drbohlav a Libor Stacho. Sokol Mníšek tak měl nejmenší početní zastoupení ze všech zůčastněných oddílů. Dále kromě místních z Obecnice se zůčastnili hráči z Prahy, Březnice, Příbramy, Unhoště, Drahlína a další.

 

Organizace turnaje byla výborná a připravený bufet ještě lepší. Zejména gulášek s cibulkou, ten byl v ceně startovného. Ukázalo se však, že bylo potřeba takticky zvolit čas oběda. Žádné velké pauzy totiž nebyly a tak bylo někdy znát kdo už poobědval.

 

Za celou přípavu turnaje i servírované občerstvení patří organizátorům veliké díky a extra pochvala také patří kuchaři, který připravil tak skvělý guláš.

Turnaj začal téměř přesně podle plánu v 9:30 ihned po nalosování do skupin. Nutno zmínit, že na turnaji v Obecnici se nenasazuje podle výkonnosti, ale opravdu se jen losují jména přihlášených účastníků do skupin.

Hrálo se v 8 skupinách a postupovali vždy 2 nejlepší hráči. Oba naši hráči postoupili ze svých skupin a pak nastala při druhém losování do pavouka docela mrzutá situace, kdy oba na sebe narazili hned v dalším zápase. Podobně se to stalo také 2 hráčům z Březnice. Někteří měli poznámku ve smyslu zda spolu málo doma v Sokolovně trénují….

 Vítěz postupoval do osmifinále.

V tomto zápase nad svým oddílovým kolegou zvítězil 3:1 Libor Stacho. Timing guláše se asi projevil….. 🙂

Mezitím byly nalosovány také dvojice do čtyřher, které se hrály ve 4 skupinách. Čtyřhry se začaly hrát souběžně se singly. Opět postupovaly 2 páry na 1. a 2. místě. Následně se opět losoval pavouk a hrálo se už jenom na jednu porážku. O 3. místo jak v singlu tak ve čtyřhrách se hrál nakonec rozhodující zápas.

Po postupu ze skupiny naši hráči měli ve čtyřhře celkem hratelného prvního soupeře, dvojici ze Sokola Drahlín. Ale hned potom narazili na favorizovaného soupeře z místního oddílu, dvojici Radek Srch a Jiří Dlouhý. Po nelehkém boji postoupili naši do finále, kde se utkali s výborně hrající opět místní dvojicí Jan Herink a Zdeněk Petráň. Po vyrovnaném a těžkém boji nakonec vítězem turnaje se stala mníšecká dvojice Marek Drbohlav a Libor Stacho.

pavouk osmifinále

V jednotlivcích mohl po vzájemném souboji dále postoupit už jen jeden náš hráč. Dále postupující Libor Stacho se zhostil  tohoto úkolu výborně a postoupil až do finále. Mezitím musel ještě zdolat Jiřího Dlouhého, s kterým nedávno v domacím zápase v krajské soutěži prohrál 1:3. Tentokrát vyhrál 3:2 a dalším soupeřem byl dobře hrající Fryš Zdeněk z Unhoště. Postup do finále si náš borec nenechal ujít a zvítězil hladce  3:0. Finále pak bylo jednoznačnou záležitostí. Zvítězil zaslouženě 3:0 Tomáš Voříšek z Prahy. Byl to rozdíl několika tříd, Tomáš Voříšek ještě před pár roky hrál 2. ligu ČR za pražské El Nino a nyní hraje 5. německou ligu za Fortunu Passau. Bylo vidět, že je to velice zkušený hráč. Jenom malá poznámka, hrál hned svůj první zápas ve skupině Ladislavem Silaveckým z Příbramy. Zápas to byl velice pěkný na pohled a také velice vyrovnaný. Dlouho nebylo jasné kdo zvítězí. Nakonec se ukázala větší zápasová zkušenost Tomáše Voříška a zvítězil v 5 setu nejtěsnějším poměrem 11:9. Jak sám později řekl, čekal, že se opět potkají ve finálovém zápase.

pavouk jednotlivců po zákl. skupinách

Po odehrání zápasů o 3 místo následovalo vyhlášení výsledků s předáním cen.

 

 

Na to že výprava z Mníšku čítala pouze 2 hráče, kteří nakonec odvezli celkem 3 ceny za jedno 1. a jedno 2. místo to byla velmi úspěšná reprezentace oddílu stolního tenisu Sokola Mníšek pod Brdy.

pošli tento text dál


přidat komentář