oddíly: lední hokej, nohejbal, stolní tenis, volejbal, všestrannost

ROZENA – POTAH S MAXIMEM TOLERANCE

ROZENA je nejnovějším přírůstkem do rodiny potahů BUTTERFLY. Na mezinárodní trh byla uvedena 21. dubna 2017 a za krátkou dobu si získala mnoho příznivců. V čem je výjimečná a jaké myšlenky stály za jejím zrodem?

Potah TENERGY s vysokým výkonem

Od svého uvedení na trh v roce 2008 se potahy TENERGY, zejména modely 05 a 64, staly velmi úspěšnými a najdeme je u většiny špičkových hráčů, stejně jako v nižších ligách. Potah TENERGY výrazně ovlivnil stolní tenis a stal se značkou úspěchu. Zcela výjimečným zůstává i typický pocit při hře s tímto potahem.

TENERGY má hodně co nabídnout, ale také klade nároky na hráče – jeho techniku a dovednosti. Hráč musí být schopen zasáhnout míček v přesném úhlu a načasování, pokud chce naplno využít jeho potenciálu.

ROZENA přichází na scénu

Při vývoji potahu ROZENA byl kladen důraz především na odchylky ve hře. Potah TENERGY  po hráči vyžaduje, aby zasáhl míček pod přesným úhlem. ROZENA v zásahu toleruje malé chyby. Yuichi Tsuchiya, vedoucí oddělení výzkumu a vývoje v BUTTERFLY, to shrnul trefně:

“Stolní tenis je sport, ve kterém musíte poslat míček s různou rychlostí, rotací a trajektorií zpět na soupeřovu stranu stolu. Nejlepší hráči s výbornou fyzičkou, schopností předvídat dráhu míčku a rychlou reakcí dokáží zasáhnout míček přesně: jinými slovy, jsou schopni trefit míček na přesném místě, s přesným úhlem rakety, směrem švihu a rychlostí. Čím je však úroveň hráče nižší, tím těžší pro něj je trefit míček přesně. Odchylky a jejich kompenzace se tedy stávají důležitými.”

Schopnost kompenzovat odchylky znamená, že se s potahem ROZENA hraje velmi snadno. Pomáhá zmírňovat malé chyby způsobené špatným úhlem nebo směrem švihu a umožňuje bezpečně vrátit míček na stranu protivníka a stále vyvíjet tlak. Počet chyb klesá a radost ze hry roste!

Osvědčená technologie vede k atraktivní ceně

Potah ROZENA disponuje osvědčenými technologiemi známými od potahů TENERGY, jako například High Tension nebo Spring Sponge (zvyšující rotaci). Pro houbu ROZENA byla záměrně vybrána růžová barva, což Tsuchiya vysvětluje takto:

“Růžová je vizuálně přitažlivá a má silný efekt. Rozhodli jsme se pro ni, protože se nachází v logu firmy BUTTERFLY a vhodně značku BUTTERFLY reprezentuje. Samotný název ROZENA je novotvar, který pochází ze jména pro odstín rosé.

Využitím know-how z oblasti výroby a vývoje produktů TENERGY došlo ke snížení nákladů na potah ROZENA, což vede k nižší ceně na trhu. Tsuchiya vysvětluje:

“Podařilo se nám dramaticky snížit náklady na vývoj díky dlouhé historii vývoje v BUTTERFLY. Například použití technologie High Tension a naše znalosti v oblasti výroby nám umožnily dosáhnout požadovaných vlastností a kvality. Pokud jde o výkon, potah TENERGY zůstává na vrcholu, ale jsme přesvědčeni, že potah ROZENA je atraktivní volbou pro mnoho hráčů, protože byl vyvinut a vyroben s nejlepší možnou technologii od BUTTERFLY.”

Ředitel BUTTERFLY Takako Ohsawa pokračuje:

“Jedním z cílů při vývoji ROZENA bylo vytvořit potah za rozumnou cenu pro ty, kteří předtím neměli možnost využít naše vysoce výkonné a kvalitní potahy. Máme plnou důvěru v potah TENERGY, ale měli jsme dojem, že se mu někteří hráči vyhýbají vzhledem k jeho poměrně vysoké ceně.”

Ke zlepšení hry je tu ROZENA

Ředitel Ohsawa popisuje uživatele potahu ROZENA:

“Potah ROZENA je určen pro široké spektrum hráčů od začátečníků až po ty, kteří usilují o účast v soutěžích na národní úrovni. Jako výrobce produktů pro stolní tenis chceme reagovat na požadavky hráčů, kteří mají rádi stolní tenis a chtějí se třeba jen trochu zlepšit. Myslíme si, že plněním přání hráčů naplňujeme jedno z poslání firmy BUTTERFLY – a to je zlepšit úroveň stolního tenisu a posílit kouzlo tohoto sportu.”

Potah ROZENA doporučujeme hráčům, kteří se chtějí zlepšit na své cestě na vrchol. Je vhodný pro svou rychlost, rotaci a mimořádnou schopností kompenzovat drobné chyby.

 

K vítězství je tu TENERGY

Ředitel Ohsawa říká:

“Firma BUTTERFLY považuje potahy série TENERGY za nejlepší. Jsou to potahy na vítězství. ROZENA jsou potahy na zlepšení. Pomáhají zvyšovat hráčovu úroveň tak, aby jednou mohl hrát s potahy TENERGY.”

Nejnovější potah BUTTERFLY ROZENA můžete zakoupit zde:

https://www.vsenastolnitenis.cz/cz/potahy/butterfly-rozena-10001703

Video k potahu ROZENA zde:

Zdroj: https://cz.butterflymag.com/2017/05/rozena/

pošli tento text dál


přidat komentář