oddíly: lední hokej, nohejbal, stolní tenis, volejbal, všestrannost

Recenze na potah VICTAS VJ > 07 Limber od Stanislava Kučery a Ondřeje Horáka!

Recenze na potah VICTAS VJ > 07 Limber od Standy Kučery, obranáře pod značkou TSP/Victas, kterému při testování/sepisování dojmů pomáhal náš stálý recenzent materiálu Ondřej Horák.

recenze_1

Značka VICTAS nedávno představila novou sérii VJ > 07, ve které nabízí čtyři druhy potahů:

Potahy se liší především tvrdostí houby (cca 40°, 42,5°, 45° a 47,5°), topsheet by u prvních tří měl být obdobný. Sticky Extra se liší tím, že má vrchní gumu lepivou podle čínského vzoru potahů, houba však zůstává „evropského typu“. Celá řada potahů je vyráběna opět v Japonsku. Od předchozích verzí V > 01 a V > 15 by se měl lišit novou geometrií vroubků, které jsou u této verze tenčí a delší. Dalším vývojem prošla i houba potahu.

V následující recenzi se blíže podíváme na potah VJ > 07 Limber (červený, s tloušťkou houby 2,0 mm).

Dlouhodobě hraji s potahem V > 15 Limber, na jehož vlastnostech by měla 07 stavět, tak mě zajímalo jejich porovnání. Pro testování jsem se sešel s Ondřejem Horákem, známým a zkušeným recenzentem stolnětenisového vybavení, který také připojil své postřehy.

A zde vám tedy naše dojmy nabízíme!
Potah VJ > 07 Limber má tvrdost 40° a je vhodný pro ofensivní hru jak u stolu, tak ze střední vzdálenosti. Že se jedná o novou sérii značky Victas je patrné na první pohled, spodní část potahu s jeho názvem doznala designových změn a je na ní nové logo firmy. Také zmiňovaná houba má jiné vlastnosti, její barva je nyní lehce narůžovělá proti předchozí bílé. Hlavním rozdílem vlivu houby u nového potahu je netradiční zvuk při odehrání, potahu zůstává celkově výborný cit pro míček.

Při samotném hraní mi potah přišel podobný staršímu typu V > 15, opět se vyznačuje výbornou kontrolou a velkou točivostí. Pocitově má vrchní guma drobně měkčí feel, což právě podporuje měkčí pocit a snazší „zaboření“ míčku. Naopak zvuk, jak slibuje výrobce, je opravdu jiný. Popsal bych ho jako klapavý a alespoň z počátku poměrně nezvyklý. Zároveň mi přišlo, že jsem do úderu musel vložit hodně síly, aby míček letěl rychle, což je ale jistě způsobeno i testováním na defenzivním prkně a slabší houbou. Nicméně při zahrání míčku plným švihem nebyl s razancí problém a míče byly často závěrečné. Stejně jako předchozí série V > 15 mi i VJ > 07 velmi pomáhal při kontratopspinech. V pohodě jsem je zahrál i v případě, že míček byl téměř pod stolem. Velice zajímavým byl pocit, že potah velice málo reaguje na příchozí rotaci, ale naopak není problém do míče aktivně vložit vlastní.

Za zmínku stojí, že při přechodu mezi potahy jsem v podstatě neměl problém se ihned adaptovat na drobné nuance. To není ani tolik překvapivé, ale obrovská kontrola se projevila i při zkoušení mé pálky sparingem, který, ačkoli má návyky na rychlejší prkno i potahy, byl takřka ihned schopný s potahem velice jistě hrát celou škálu úderů.

recenze_2

Potah VJ > 07 Limber bych ze svého pohledu charakterizoval jako vhodnou variantu pro hráče, kteří v úderech upřednostňují jistotu, hru na rotaci a variabilitu úderů. Další velkou výhodou potahu je nízká váha, která je fajn jednak pro obranáře, kteří často využívají prkna s větší hlavou, ale i pro všestranné hráče, jimž umožní drobně rychlejší reakce. Stejně jako ostatní produkty od této japonské firmy se může pyšnit kvalitou a dlouhou životností, jen je třeba se seznámit s jeho nezvyklým zvukem.”

Klukům moc děkujeme za velmi kvalitní recenzi a těšíme se na další spolupráci!

recenze_3

Odkaz na původní článek, který vyšel na sportspin.cz zde:
https://www.sportspin.cz/recenze/recenze-na-potah-victas-vj-07-limber-od-stanislava-kucery-a-ondreje-horaka/

pošli tento text dál


přidat komentář