oddíly: lední hokej, nohejbal, stolní tenis, volejbal, všestrannost

Jak podávat

Jak podávat, tutoriál stolního tenisu.

Triky forhendového servisu s boční rotací.

servis s boční rotací

Naučte se v tomto videotutoriálu nejdůležitější triky stolního tenisu forehand bočního spinu. Jak vlastně děláte své body ve hře, jen tvrdým bojem nebo i chytrým a umístěným servisem? Existuje několik způsobů, jak můžete provést boční spin a získat body s dobrým a dokonalým forehandovým podáním. Za prvé, pokud soupeř nerozpozná směr otáčení vašeho forehandového side spinu při podání, udělá při úderu chybu. Rotace míče změní směr během soupeřova úderu míčku, což způsobí, že míč letí doprava. Za druhé, pokud soupeř nerozpozná směr otáčení vašeho podání, bude hrát svůj míč vysoko. A teď můžete vy zaútočit. Následující video prezentuje důležité triky pro dokonalé podání pomocí bočního spinu:

  1. míč trefit pálkou co nejdále od držátka rukojeti, takže můžete vygenerovat co nejvíce boční rotace při dopadu míčku na pálku
  2. držte rukojeť rakety při kontaktu s míčem vertikálně (svisle) , jak jen to je možné
  3. kontakt míčku a pálky musí být jen z boční strany a úder extrémně rychlý
  4. vaše nohy jsou rovnoběžné se síťkou resp. rovnoběžně k základní linii, zadní hraně stolu
  5. držte zápěstí až krátce do kontaktu s míčkem pod úhlem.
  6. Podání se musí umístit tak, že po prvním kontaktu míče se stolem je druhý dopad tak umístěný, že třetí dopad míče na stůl je v blízkosti okraje stolu. Soupeř potom musí hrát svůj úder nad stolem a proto nemůže ihned útočit.. Vaše rotace má tedy silnější efekt.

Na konci učebního videa jsou nejdůležitější věci, které byste měli udělat pro perfektní podání s boční rotací, krátce shrnuté. A také 10x a 40x zpomalené v Super Slow Motion. Bavte se stolním tenisem a vyhrávejte!

pošli tento text dál


přidat komentář

%d bloggers like this: