oddíly: lední hokej, nohejbal, stolní tenis, volejbal, všestrannost

Turnaj Velikonoce Lety 2016

Zdravím všechny stolní tenisty z našeho regionu a posílám zprávu z průběhu turnaje Velikonoční vajíčko 2016 pořádaného tradičně v neděli před velikonočním pondělkem.

Turnaje se zúčastnilo celkem 18 hráčů, nejvíce z Mníšku pod Brdy, z Letů, ale též z Voznice, Karlštejna a Libčic nad Vltavou.

Turnaj zcela ovládli hráči vyšších výkonnostních tříd z Mníšku pod Brdy, kterým dokázal zdatně sekundovat jen letovský Jan Květoň, a to jen do hranice semifinálového pavouka, který vzešel z umístění prvních čtyř hráčů ve čtyřech základních skupinách.

Vítězství si po zásluze odvezl Filip Taller, který ve finále porazil klubového kolegu Pospíšila, přičemž největší postupové trable měl právě s Květoněm, kterého se štěstím porazil v semifinále 3:2. Třetím byl opět mníšecký Drbohlav, který v boji o 3.místo již jasně přehrál do té doby suverénního Květoně.

Čtyřhry svedly do bojů každý s každým hned 8 dvojic a opět dominovaly mníšecké mixy, které po sumaci bodů dosáhly stejného počtu vítězství a tak rozhodovaly vzájemné zápasy a skóre, což se přiklonilo ke zkušeným vítězům Zamazalovi a  Macháčkovi, druzí byli finalisté dvouhry Taller s Pospíšilem, třetí Stacho s Drbohlavem.

Jedinou odvážnou zúčastněnou a tím současně nejlepší ženou turnaje byla Věra Váchová z Letů, která tak jediná prolomila hegemonii Mnišku pod Brdy, jehož hráči zde podávali skutečně vynikající výkony a některé výměny byly hodné televizních pořadů z extraligy stolního tenisu.