Konec sezóny 2019

Tak nám skončila sezóna a v sobotu také závěrečná oddílová akce – Dopinkná 2019.

Jak jsme v odehrané sezóně dopadli jistě každý ví, nebo se může podívat na web STIS. A jak dopadla Dopinkná? Zase dobře. Počasí se náramně vydařilo a turnaj také. Tedy nějaké připomínky k pravidlům jistě byly a jsou. Něco doplníme, něco opravíme, něco se částečně vrátíme k loňské verzi. Však mi to za pár let společně vypilujeme. Přípomínky zasílejte na mail ředitele turnaje, nebo připojte sem do komentáře.

Slovy klasika, všechno je jak má být. Zaslouženě vyhrála nejlépe připravená dvojice. Vlastně dalo by se říci trojice. Honza Fiala asi pro zranění (můžeme jen spekulovat), či jinou indispozici vyměnil bráchu Ondru za Oldu a oprávněně dokráčeli na post nejvyšší. Zejména Olda skvěle načasoval svou formu až na samotný závěr sezóny a její vrchol v podobě tohoto turnaje. Pálil jeden topspin za druhým, jedno zda z forhandu či backhandu, za které by se nemuseli stydět ani hráči extraligy. Na druhém místě se umístili Filip s Milanem a na třetím Tonda s Martinem.

Celkové výsledky viz tabulka.

A několik málo momentek jak z turnaje tak s posezení a grilování najde ve fotogalerii “Dopinkná 2019” zde : https://sokolmnisek.cz/dopinkna-2019/

A co je pěkné, snad poprvé se podařilo dohodnout již na Dopikné složení týmů pro jednotlivé soutěže v další sezóně. Bylo to letos náročnější než jiné roky, ale i díky připraveným návrhům Marka, za což mu patří dík, jsme mohli věcně projít naše společné možnosti a navrhnout čtveřice do jednotlivých družstev.

Bohužel i když máme v této chvíli možnost hrát 4 okresy (2x OP1, 1x P2, 1x OP3) tak budeme muset jednu soutěž pro nedostatek hráčů opustit.

Protože jsme to loni neřekli dost jasně, přesně a srozumitelně před zahájením sezóny a někdy vznikaly problém s obsazením hráčů do některých zápasů, musím zde znovu napsat k čemu většina přítomných hráčů na Dopikné dospěla a na čem jsme se společně dohodli.

Budou existovat 2 “soupisky”. Jedna oficiální jak se zadá do do systému STIS, která také nutně odráží v souladu se soutěžním řádem a propozicemi pořadí na žebříčku po skončení sezóny.

A ta druhá mnohem důležitější , která je psaná jen zde pro nás a říká jaké složení hráčů bude tvořit obrzaně řečeno “základ” jednotlivých družstev, tedy kostru týmu který odehraje většinu zápasů za uvedený tým.

Samozřejmě to není dogma a vystřídat se dle potřeby mohou všichni hráči, kteří budou na soupisce ve STISu napsaní. Možností zastupování tak máme dost a neměl by být problém odehrát každý zápas v plném počtu.

Vypadá to takto (případné chyby nahlaste):

A ve STISU napsaný základ   A skutečně budou hrát   A případně doplňují/střídají dle dohody
Fiala Ondřej   Drbohlav Marek   Fiala Ondřej
    Šír Martin
    Kalousek Jindřich
    Macháček Pavel st.

<body> <p>Na této stránce jsou použity rámce, prohlížeč je však nepodporuje.</p> </body>