Počátek Sokola v Mníšku pod Brdy – T.J. Sokol Mníšek pod Brdy

Počátek Sokola v Mníšku pod Brdy

Opět tu máme několik fotografií z dávné historie, vlastně z úplného začátku Sokola v Mníšku pod Brdy, jak dokládá kopie listiny z ustavující valné hromady.

Podařilo se mi při úklidu v Sokolovně zachránit pár kopií fotografií před vyhozením do popelnice. Tyto byly někým zalaminovány a kdysi kdesi, asi v Sokolovně visely. Nástěnka, vitrína..? Kdo ví? Nesou stopy po připínačcích.

Jen málo z nich má nějaký popisek, tak se jen můžeme domnívat kdy a kde byly tyto fotografie pořízeny. Kde a kdy byly vystaveny. Docela by mne zajímalo kde jsou dnes originály.

Pokud někdo z pamětníků může něco doplnit, popisek datum, prostě cokoliv, nechť se ozve a rádi doplníme. Nebo stačí napsat do komentáře pod článek cokoliv k těmto fotkám.

Moc děkuji.

1919-U-rybnicku-pod-Skalkou