oddíly: lední hokej, nohejbal, stolní tenis, volejbal, všestrannost

Výsledky okresního přeboru 2019

V sobotu 5. ledna se konal v Ořechu okresní přebor mužů okresu Praha-západ. A bylo se na co dívat. Zejména semifinálové a finálové zápasy nabídly velmi pěknou a napínavou podívanou. Zúčastnilo se 25 hráčů a 1 hráčka, hrající okresní soutěže až po divizi. Z Mníšku přijeli, stejně jako vloni, 4 zástupci oddílu, J. Urban, M. Drbohlav, L. Stacho a Z. Freisleben. A nutno říct že si vůbec nevedli špatně i když ve čtyřhře ve dvou zápasech otáčeli velmi nepříznivý vývoj. V jednom případě odvraceli dokonce 4 mečboly v řadě. Pouze oddíly Mníšku, Rudné a Úholiček měli po dvou pódiových výsledcích, vždy 1x dvouhra a 1x čtyřhra.

V sobotu po registraci, kdy se do Ořechu sjela celá plejáda hráčů z celého okresu, začali v 9:30 zápasy ve skupinách ve dvouhře. Bylo celkem 6 skupin. 4 po čtyřech hráčích a 2 měli pět hráčů. Do vyřazovacího pavouka postupovali vždy 2 hráči s největším počtem bodů za vítězství.

Postoupili z 1. místa v tabulce 2 naši hráči a jeden z druhého místa. Z. Freisleben nepostoupil.

L. Stacho měl ve skupině nasazeného předloňské vítěze přeborů M. Frýdla z Rudné. Toho porazil a postupoval tak z místa prvního, což bylo celkem důležité pro další pokračování v pavouku.

Po odehrání všech zápasů ve skupinách se po poledni rozehráli také zápasy čtyřher ve skupinách. 4 skupiny po třech dvojích a opět postupovali 2 dvojice. Los byl celkem pro naše “barvy” příznivý a ze skupin postoupili oba páry.

Pak bylo pokračování v singlech. Honza a Libor měli první kolo jako jedničky volné. Marek se musel popasovat s Vojtěchem, kterého nakonec porazil 3:2. V dalším kole na sebe narazili naši, Libor s Markem. Libor vyhrál 3:1 a měl tak bednu jistou. Honza v osmifinále nevyhrál a skončil tak na děleném 4-8 místě stejně jako Marek.

V dalším pokračováním osmifinále čtyřher narazili Honza se Zdeňkem na předloňského vítěze přeborů, dvojici Krasničan, Ptáčník a přišli tak o jisté medailové umístění. Druhá dvojice přešla po boji přes nepříjemnou hru dvojice R. Urban a Telipský, vyhráli 3:2 a byli v semifinále.

Libor s Markem, pak v semifinále měli za soupeře nejlepší debl z Ořecha, Krasničan+Ptáčník, porazila je těsně 3:2. Kdy za stavu 0:2 prohrávali v třetím setu již 6:10. Přesto se jim podařilo stav vyrovnat a tento set získat jako i další dva a dostat se tak až do finále. Zde narazili na sehranou dvojici a loňské obhájce titulu přeborník okresu, Rudolf a Vojtěch z Úholiček. I v tomto zápase se začátek nevyvíjel zrovna dobře pro naše borce, i když neodvraceli hned po 3 setech mečbol, byl stav 1:2 na sety a 2:8 ve čtvrtém setu ne zrovna povzbuzující. Hodně bodů soupeř získal přímo z podání. Ale koncentrovanou hrou se podařilo zápas vyrovnat a dostat se do 5-tého setu. Tady už to byl boj o každý míček až do stavu 9:9. Soupeř uhrál bod a zdálo se rozhodnuto. Ale naši hráči se nehodlali smířit s porážkou. Po dobrém podání soupeř zkazil příjem a bylo vyrovnáno. Následoval zisk důležitého pro naše hráče a pak přišlo poslední dobré podání mníšeckých borců, kdy soupeř opět zkazil příjem a naši oprávněně mohli slavit titul přeborník okresu.

V semifinále hrál Libor s velmi dobře hrajícím divizním hráčem Gharianim z Roztok. Podlehl 1:3 a umístil se tak na 3. místě. Druhý semifinálový zápas dvojice Frýdl Rudolf vyzněla lépe pro Rudolfa.

Ve finále to potom byla řež a často střelba ze střední až delší vzdálenosti od stolu. Rudolf vůbec začátek nástupu Gharianiho nezachytil, resp. velmi těžko a nepřesně blokoval soupeřovi rychlé a tvrdé topspiny. Celkem záhy prohrával 0:2 na sety. Ve třetím setu už hrál vyrovnanou hru. Stále častěji rozhazoval míče po stole tak, aby soupeř nestál vždy včas a přesně na úder. Také zpřesnil blok a hlavně hrál aktivněji než předchozí 2 sety. Tímto dokázal vyrovnat hru a získat další 2 sety pro sebe. I v pátém setu bylo vidět že oba soupeři hrají tzv. ” na riziko”. Rudolf byl pořád v útoku aktivní a to se mu vyplatilo. Ghariani se několikrát na sebe hodně zlobil kdy zkazil míček vlastní chybou, resp. dobře rozehrál výměnu ale nedotáhl ji do konce.

Rudolf tak ve finále dobrou taktickou hrou zaslouženě vyhrál 3:2 a obhájil tak zisk loňského titulu přeborníka okresu. Avšak nutno podotknout že Ghariani hrál velmi, velmi dobře a prohrál si to tak trochu sám (ve své hlavě). Není pochyb o tom že další rok bude opět zkušenější a je malá pravděpodobnost, řekl bych že žádná, že by ho někdo z letošních účastníků dokázal příště porazit. I Rudolf po zápase uznale řekl: “Sebastian nás tady příští rok všechny přejede”.

Okresní přeborníci pro rok 2019:
dvouhra muži – Tomáš Rudolf, TJ Úholičky
čtyřhra muži – Libor Stacho, Marek Drbohlav, TJ Sokol Mníšek pod Brdy

Kompletní výsledky budou doplněny až je okresní svaz zveřejní.

Edit 9.1.2019

Okresní přebory mužů pro rok 2019

Oddíl stolního tenisu SK Viktorie Ořech ve spolupráci s RSST Praha-západ v sobotu 5.1.2019 uspořádal OP jednotlivců mužů. OP se zúčastnilo 27 hráčů z těchto oddílů:

Sokol Mníšek 4, Sokol Libčice 4, Sokol Rudná 4, TJ Úholičky 2, Sokol Lety 1, Slavoj Davle 1, Sokol Roztoky 2, Řevnický LD 1, TJ Viktoria Vestec 4 a SK Viktorie Ořech 4.

Organizaci OP zajišťovali členové SK Viktorie Ořech pan Zdeněk Matoušek a Jiří Pavlín, členové VV RSST pánové Tkadlec a Fürst.

Výsledková část:

Dvouhra:

Startovalo 26 hráčů, základní kolo bylo odehráno v šesti skupinách, do finálové vyřazovací části postupovali první dva hráči ze skupiny.

Čtyřhra:

Startovalo 12 dvojic ve čtyřech skupinách, do finálové vyřazovací části postoupily první dvě dvojice ve skupině.